Portal dla przedsiębiorców i konsumentów

Portal dla przedsiębiorców i konsumentów

Aleksandra Duda 2021-09-15 0 komentarzy

Polityka ochrony danych osobowych | R-Legal

Polityka ochrony danych osobowych | R-Legal

Zapoznawanie się z treścią poszczególnych ustaw odnoszących się do ochrony danych osobowych i informacji niejawnych jest bardzo trudne z uwagi na specyficzny język prawa, nie zawsze łatwy do pojęcia przez osoby, które nie mają wykształcenia prawniczego. Nie chcąc uchybić obowiązkom przedsiębiorcy w zakresie RODO oraz zapobiec zgłoszeniu firmy do instytucji kontrolnych, warto poszukać pomocy u profesjonalnego doradcy, który w bardziej przystępny sposób przedstawi wymogi właściciela przedsiębiorstwa w sferze ochrony danych. 

Usługę doradczą może zaproponować kadra zatrudniona w Kancelarii Adwokackiej Katarzyna Rodacka. To specjaliści, którzy znają oraz rozumieją prawo krajowe i europejskie, chętnie dzielą się swoją wiedzą, przeprowadzając chociażby audyt zgodności z RODO w firmach, bądź proponując pomoc przy tworzeniu niezbędnej dokumentacji.

Świadczone przez wspomnianych jurystów usługi obejmują między innymi wsparcie przy tworzeniu regulaminów przedsiębiorstwa. W ich gestii znajduje się także bardzo ważny dokument, jakim jest polityka ochrony danych osobowych, stanowiąca niejako podstawę, jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju informacje przekazywane klientowi. Zlecając opracowanie tego typu zaświadczeń i pism, przedsiębiorca ma pewność, że w razie kontroli UODO może je przedstawić jako rzetelnie przygotowaną dokumentację, opartą na aktualnej podstawie prawnej. Osoby, które nie mają takiej polityki lub jest ona przestarzała (obowiązujące obecnie prawo zostało zmienione w 2018 roku, czego wielu przedsiębiorców nie jest świadomych), muszą liczyć się z otrzymaniem kary finansowej.

Zostaw komentarz