Portal dla przedsiębiorców i konsumentów

Portal dla przedsiębiorców i konsumentów

Lidia Pietrzak 2021-08-18 0 komentarzy

Kominy ze stali nierdzewnej

Kominy ze stali nierdzewnej

Najważniejszym zadaniem kominów stalowych jest sprawne pozbywanie się zanieczyszczeń produkowanych przez kotły kondensacyjne, gazowe i tradycyjne. Wytwarza się je z surowców mających w sobie domieszki niklu, chromu, tytanu i innych pierwiastków wpływających na ich trwałość i niepodatność na wysokie temperatury. Kominy ze stali nierdzewnejmożna modernizować w dowolnym momencie poprzez zakup odpowiednio dobranych wkładów. Konstrukcje dopuszczone do sprzedaży przeszły liczne testy potwierdzające ich jakość i niezawodność.

Do najtańszych zalicza się modele jednościenne, które swoim wyglądem przypominają sztywne wkłady. Są sprzedawane wraz ze szczelną obudową, podparciem i uchwytami ułatwiającymi montaż. Niektórzy specjaliści zalecają ocieplenie ich wełną mineralną. Innym rozwiązaniem wartym uwagi są modele dwuścienne posiadające wyczystki, które znajdują zastosowanie na zewnątrz obiektów. Produkty te polecane są osobom oszczędnym, ponieważ ich montaż jest znacznie tańszy w porównaniu do kominów ceramicznych. W tym przypadku nie trzeba bowiem przeznaczać środków na tworzenie fundamentów.

Osoby planujące nabyć solidne kominy mogą zamówić je w firmie Megablach. Konstrukcje udostępnione w asortymencie zapewniają sprawne odprowadzanie spalin oraz nieskomplikowany montaż. Wyróżniają się nowoczesnym designem i niepodatnością na częste wahania temperatury. Na powierzchni proponowanych kominów nie pojawia się korozja. To wytrzymałe artykuły o okrągłym, prostokątnym lub owalnym przekroju, które znajdują zastosowanie w obiektach różnych typów.

Zostaw komentarz