Portal dla przedsiębiorców i konsumentów

Portal dla przedsiębiorców i konsumentów

Lena Woźniak 2020-09-24 0 komentarzy

Filologia angielska - studia na uczelni wyższej. Zapraszamy do Uczelni Państwowej w Zamościu

Filologia angielska - studia na uczelni wyższej. Zapraszamy do Uczelni Państwowej w Zamościu

Jednym z uniwersyteckich kierunków, które od lat cieszą się niesłabnącą popularnością, jest filologia angielska. Studiowanie anglistyki dla wielu oznacza zdobywanie umiejętności językowych, ale także możliwość pogłębienia swojej wiedzy o krajach, w których mówi się właśnie językiem angielskim, o ich kulturze i historii. Szeroki zakres kształcenia umożliwia później podjęcie pracy w bardzo wielu różnych zawodach.

Specjalnością chętnie wybieraną, a oferowaną przez Uczelnię Państwową im. Szymona Szymonowica w Zamościu, jest specjalność nauczycielska. Studenci otrzymują tam dodatkowo informacje na temat nauczania, poznają najskuteczniejsze metody przekazywania wiedzy. Filologia angielska w Zamościu to studia licencjackie, kończą się zatem złożeniem pracy licencjackiej i jej obroną. Po uzyskaniu wyników pozytywnych i zdobyciu tytułu absolwent może kontynuować naukę na studiach magisterskich bądź podjąć pracę w zawodzie nauczyciela.

Drugą dostępną specjalnością na anglistyce na zamojskiej uczelni jest język angielski w biznesie i turystyce. Doskonalenie znajomości języka wymaga między innymi poznawania słownictwa branżowego i specjalistycznego. Każdy, kto kończy ten kierunek, może być pewien, że poradzi sobie zarówno jako pilot wycieczek, jak i tłumacz czy pracownik zajmujący się handlem międzynarodowym. Uczelnie lubelskie są cenione właśnie za rzetelne przygotowywanie studentów do podjęcia przyszłej pracy w zawodzie.

Anglistykę można studiować zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym, co otwiera szerokie możliwości łączenia ze sobą kilku różnych kierunków studiów, ale daje także szansę na podjęcie nauki osobom pracującym. Bardzo ważne dla skuteczności nauki języka jest też to, że wszystkie zajęcia są prowadzone przez wykładowców po angielsku.

Zostaw komentarz